Αγωγής Υγείας Γενικά Νέα Δράσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα Περιβαλλοντικά Πολιτιστικά

Συμμετοχή στη Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας

Το σχολείο μας συμμετείχε στη “Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας Σχολικού Έτους 2022-23”, που διοργανώθηκε από τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας, Ημαθίας και Ρεθύμνου . Παρουσιάστηκαν διαδικτυακά τα αποτελέσματα των παρακάτω προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων :

1)Στις 9-5-23 παρουσιάστηκε το Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας: “Διαδικτυακός Εκφοβισμός- Ενημερώνομαι και δεν φοβάμαι“.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Λαμπρινή Αλεξίου, Μαρία Καρινιωτάκη, Μανόλης Παπαδάκης

2) Στις 10-5-22 παρουσιάστηκε το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: Ο πλαστικός κόσμος των θαλασσών” .

Υπεύθυνοι καθηγητές: Ηλίας Κωβαίος, Μαρία Καρινιωτάκη , Σάμιος Παναγιώτης

3) Στις 11-5-23 παρουσιάστηκε το Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων: ” Κοινότητα προώθησης των 17 Στόχων της Βιώσιμης Ανάπτυξης SDGs Community Builders
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Αμαλία Χόμπη, Αναστασία Δεικτάκη